Wyeliminowanie cukru z diety to prawdziwe wyzwanie. Szczególnie, że czai się on niemalże wszędzie. Warto jednak próbować i dokonywać rozsądnych wyborów. Na diecie na początku często tęskni się za cukrem czy solą, gdyż jesteśmy od niego po prostu uzależnieni. Warto wtedy sięgnąć po fit słodycze, które nie posiadają białego cukru, a potrafią zaspokoić ochotę na słodkie. Dzisiaj pokażę Wam jak przygotować daktyle w czekoladzie, które smakują tak jak cukierki Dumle!

fit słodycze czyli daktyle w gorzkiej czekoladzie przepis na blogu kulinarnym twobrokesisters

 

Daktyle są bardzo słodkimi owocami, jednak mimo nie zwiększają poziomu cukru we krwi. Co ciekawe, ze względu na wysoką zawartość błonnika, daktyle obniżają poziom glukozy we krwi. Daktyle składają się głównie z cukrów prostych, dlatego są świetnym , szybkim zastrzykiem energii dla sportowców lub ludzi aktywnych. Owoce te znacznie obniżają poziom cholesterolu, a co za tym idzie, zmniejszają ryzyko zawału serce i udaru mózgu. Daktyle dostarczają organizmowi sporej dawki magnezu, żelaza, fosforu oraz wapnia. Co ciekawa, zawierają również naturalne salicylany, które działają przeciwbólowo jak aspiryna.

Ok, już mamy jasność, że daktyle są super. A gdyby to połączyć z gorzką czekoladą?

 

dietetyczne słodycze słodkie daktyle przepis na blogu kulinarnym twobrokesisters

fit domowe cukierki na prezent przepis na blogu kulinarnym twobrokesisters

 

 

Czego potrzebujemy?

 

Jak zrobić daktyle w czekoladzie?

  1. Czekoladę rozpuszczamy w kąpieli wodnej. W małym garnku podgrzewamy wodę. Dobieramy miskę o większej średnicy niż garnek. Do miski łamiemy czekoladę i mieszamy w miarę rozpuszczania.
  2. Daktyle nadziewamy na wykałaczki i zamaczamy w rozpuszczonej czekoladzie. Wykałaczki wbijamy w kawałek styropianu lub kartonu, aby czekolada mogła zastygnąć.

    Takie zrobione w domu fit cukierki będą świetnym prezentem dla ukochanej osoby. Wystarczy zawinąć je w celofan lub włożyć do ładnego pudełka. Na pewno ucieszą obdarowaną osobę, która doceni zdrowe wybory.

    domowe zdrowe cukierki dumle

    Warto próbować i odzwyczajać organizm od białego cukru. Na początku jest ciężko, ale z czasem zapotrzebowanie na słodkości się zmniejsza i kostka gorzkiej czekolady jest wszystkim, czego nasze kubki smakowe potrzebują. Daktyle w czekoladzie zaspokajają ochotę na słodkie, a na dodatek są zdrowe!

    Uwielbiamy eksperymentować i wymyślać nowe alternatywy dla słodkości. Na naszym blogu znajdziecie już kilka przepisów na fit słodycze – fit ciastka z dwóch składników, owsiane tartaletki, wegańska nutella czy domowe batony energetyczne.

Daktyle w czekoladzie
Oceń ten wpis

Mogą spodobać Ci się również:

One thought on “Daktyle w czekoladzie”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *